פונדקאות

בחורה הריונית מחזיקה לב קטן ליד הבטן

פונדקאות, וגם רבייה באמצעות צד שלישי, הינה תהליך בו אישה נושאת הריון על מנת ללדת תינוק ולמסור אותו לידי הורים אחרים. בד"כ האישה מופרית באמצעות הזרע של האב המיועד.

בפונדקאות מודרנית, במקרים של נשים שרחמן אינו יכול לסחוב הריון, אישה אחרת יכולה לסחוב הריון שהופרה מזוג אחר.

מה הם השלבים העיקריים של הטיפול בעזרת פונדקאית?

השלב הראשון של התהליך הינו קבלת חוות דעת גניקולוגית מרופא מומחה שאכן יש בעיה רפואית לאם המיועדת, שמצדיקה את ההסתייעות באם נושאת.
השלב השני הינו פנייה לוועדה הממשלתית לאישור הסכמים לנשיאת עוברים, על מנת לקבל אישור לתהליך.
השלב השלישי הינו איתור אישה שמתאימה לשמש כאם נושאת, וקבלת אישור רפואי ופסיכולוגי על כך.
השלב הרביעי הינו עריכת הסכם בעזרת עו"ד בין המיועדת להיות אם נושאת להורים המיועדים. לאחר חתימת ההסכם וקבלת אישור מוועדת הפונדקאות מתחיל ההליך הרפואי.

מהם שלבי הטיפול הרפואי?

האם המיועדת עוברת טיפול רגיל של הפריה חוץ גופית שכולל: הכנה על ידי גירוי של השחלות ליצירת ביציות מרובות בעזרת תרופות הניתנות כסדרה יומיומית של זריקות במשך כשבועיים, שאיבה של ביציות מהשחלה, והפריית הביציות במעבדה על ידי זרע הבן זוג. במקביל האישה שעתידה להיות האם הנושאת מקבלת טבליות הורמונאליות, שנועדו להכין את רירית הרחם שלה לקליטת העוברים. במידה והעוברים הוקפאו ניתן גם להחזיר את העוברים בהתאם לביוץ הטבעי של האם הנושאת, ללא צורך בהכנה מיוחדת של הרירית. החזרת העוברים לרחם הינה פעולה פשוטה וקלה, ונעשית בעזרת צנתר דקיק המוחדר תחת הנחיית אולטרא-סאונד, בעד צוואר הרחם, לתוך חלל הרחם. האם הנושאת תקבל במשך מספר שבועות תמיכה בעוברים שהושמו ברחמה עם תכשירים המכילים את ההורמון פרוגסטרון, בד"כ כפתיליות או ג'ל שמושמים בנרתיק ולעתים בזריקות. כשבועיים לאחר ההחזרה תעבור האם הנושאת בדיקת דם על מנת לקבוע האם הרתה

. במידה שהושג הריון האם הנושאת תעבור מעקב הריון קפדני כמקובל. במרבית המקרים האם הנושאת תלד באופן רגיל, אך ניתוח קיסרי שכיח יותר במידה ומדובר בהריון תאומים.

פונדקאות מהווה כיום חלק בלתי נפרד מטיפולי ההפריה שמוצעים במרפאתנו.
אנו מכינים ומלווים פונדקאיות בישראל בכפוף לוועדת האישורים של משרד הבריאות ואף עובדים עם פונדקאיות בחו"ל, בעיקר בהודו, ארמניה וארה"ב.
הליווי האישי של פרופ' זיידמן בזמן הטיפולים ובמהלך מעקב ההריון של המטופלת ושל האם הפונדקאית תורם רבות להצלחת טיפול מורכב ומאתגר זה.

במרפאתנו, הפרופ' דניאל זיידמן, מבצע את התהליך.

פרופ’ זיידמן הוא מנהל המרפאה, בעל שנים של ניסיון בהפריה חוץ גופית, הריון ולידה ורופא בכיר ביחידת ה IVF במרכז הרפואי, שיבא.

טלפון לפניה ולקביעת תור/ ייעוץ- 03-6093633

אולי פספסת משהו:
שתפו אותנו ברשתות -

נשמח לחזור אליכן בהקדם האפשרי

הזינו פרטים מלאים

ממש עלו לאחרונה...

Baby4u

מאמרים באותו נושא -

בחורה הריונית אוחזת את הבטן
הפריה חוץ גופית IVF

הפריה חוץ גופית – IVF

מתי צריך טיפולי הפריה? איך מתבצע התהליך? האם אצלי זה יצליח? הפריה חוץ גופית היא אחת מהטיפולים השכיחים ביות בקרב זוגות עם בעיות פוריות. התהליך

קראו עוד >>
בחורה הריונית מקבלת טיפול אקו לב לעובר
הריון ולידה

אקו לב עובר

אקו לב עובר היא בדיקת אולטרסאונד, טרום לידה, המתבצעת החל משבוע 18 להריון, ההדמיה מבוצעת על מנת להעריך את מבנה הלב של התינוק שטרם נולד.

קראו עוד >>
בחורה מחזיקה כלי לתרומת ביציות
הפריה חוץ גופית IVF

תרומת ביצית

לאחר בירור אי פריון, בו עולה כי האישה אינה יכולה להתעבר מביציותיה וללדת ילדים, יש אפשרות להתחיל תהליך תרומת ביציות בו האישה מקבלת ביציות מאישה

קראו עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לחזור אליכן בהקדם האפשרי

פצח צ'אט
1
צריך עזרה?💬
היי 👋
איך אפשר לעזור?