הורדת FSH גבוה

טיפול בדיקור סיני יעיל מאוד במצבים של רמות FSH גבוהות ( מעל 10 ביום השלישי של המחזור).

ניתן בעזרת דיקור סיני להוריד בזמן קצר, את הרמות הגבוהות של ה FSH  , לרמות תקינות, ולשפר את איכות הביצית .

פיתחתי בקליניקה טכניקה ייחודית ,להורדת FSH גבוה  בפרק זמן קצר של בד”כ מחזור אחד .

במאמר הזה אסביר תחילה על הורמון ה FSH מההיבט של הרפואה המערבית ולאחר מכן כיצד, בעזרת הטכניקה הייחודית  שפיתחתי בדיקור סיני, אנו מורידים את רמת ה FSH הגבוה ומשיגים את ההיריון המיוחל .

הורמון FSH – Follicle Stimulating Hormone

פירוש השם FSH הוא הורמון מגרה הזקיק. הורמון ה FSH מופרש מבלוטת יותרת המוח ואיברי המטרה שלו הן השחלות. FSH אחראי על תהליך הביוץ בכך שהוא מגרה את הזקיקים שבשחלות לגדילה. רמתו התקינה של FSHהיא בין 2 ל 10 יחב”ל . רמת FSH נמוכה מ 2 יח’ נובעת לרוב מתפקוד לקוי של בלוטת יותרת המוח והדבר מטופל תרופתית. רמה גבוהה של הורמון FSH  , בין 10 ל 20 יח’, מעידה על תגובה שחלתית נמוכה . רמה של FSHגבוהה מ 20 יח’ מעידה לרוב על שחלה שאינה מתפקדת כלל.
עליית הורמון ה FSH , מעל ל 10 יח’ , היא תגובת בלוטת יותרת המוח לירידה בתגובה השחלתית ל FSH. הירידה נובעת מירידה ברמת הורמון האינהיבין  המופרש מהשחלה, המצביע על ירידה בתפקודה של השחלה. רמה נמוכה של הורמון האינהיבין מאותת לבלוטת ההיפופיזה על תגובה חלשה של השחלות. ומכאן, ההיפופיזה מעלה את רמת ה FSH בניסיון להגביר את הגירוי, כדי שהשחלות יגיבו בגדילת הזקיקים.

טיפול ב FSH גבוה ברפואה המערבית

חלק מהנשים המבוגרות כרונולוגית או צעירות עם כשל שחלתי מוקדם  POF , לא יגיבו טוב לגירוי השחלתי ע”י תרופות הורמונאליות השייכות למשפחת הגונדוטרופינים.
במצב כזה של FSH גבוה הרופא מרכיב לאישה “פרוטוקול” המתאים להן. פרוטוקולים אלה מושתתים על מינון גבוה של גונדוטרופינים כמו מנוגון והפסקת הדקפפטיל עם הווסת.
ישנם רופאים המנסים פרוטוקול קצרצר עם מעט הורמונים לקראת שאיבת הביצית.
במצב שהטיפול לא צלח, הרופא מפנה את האישה ל תרומת ביצית ……

הריון עם FSH גבוה בעזרת דיקור סיני

בראייה של הרפואה הסינית, שבע השנים הפוריות ביותר של האישה הן 28 – 35. נשים יכולות כמובן להרות לפני ואחרי גיל זה אך לפני גיל 28 האישה לא בשלה מבחינה פיזיולוגית להריון ואחרי גיל 35 תפקוד השחלות מתחיל לרדת ומכאן… רמת ה FSH מתחילה לעלות. במצב של FSH  גבוה תופנה לרוב האישה לתרומת ביצית בטענה שהשחלות שלה לא מגיבות ואיכות הביציות נמוכה. ברפואה המערבית לא ניתן להשפיע על איכות הביציות, אך, לא חייבים לקבל את רוע הגזירה.
ברפואה הסינית אפשר לשפר את איכות הביציות ולהוריד רמת FSH גבוה.
מחקרים הוכיחו שאכן דיקור סיני יעיל בהורדת FSH  גבוה וישנם היום כבר רופאים שמפנים אלי מטופלות בנושא של FSH גבוה. דיקור סיני משפיע על האיזון ההורמונאלי וביניהם FSH . ואכן נשים רבות שפנו אלי בנושא, הצלחנו יחד להוריד את רמת ה FSH הגבוה,  בד”כ תוך מחזור אחד או שניים, נכנסו להריון  וילדו ילדים בריאים ומאושרים.

הורדת FSH  גבוה ושיפור איכות הביצית בעזרת דיקור סיני

הרפואה הסינית מתייחסת לאישה כמכלול שלם, גוף ונפש, כאשר האחד משפיע על השני.
* מתח נפשי – משפיע על תפקוד ההיפופיזה ומכאן על הורמון ה FSH שהיא מפרישה. טיפול בדיקור סיני מרגיע את האישה ובכך בין היתר עוזר להוריד את רמת ה FSH הגבוה.
קולטנים ל FSH בשחלה – בשחלה ישנם קולטנים להורמון ה FSH . לפעמים, מצב הקולטנים ירוד ולכן, למרות שיש זקיקים עם ביציות, השחלה לא מגיבה ל FSH  ולכן ההיפופיזה ממשיכה להפריש FSH כדי לנסות “להעיר” את השחלה ומכאן רמת ה FSH עולה. בדיקור הסיני אני משפר את זרימת הדם והאנרגיה לרחם והשחלות וכמו כן פועל לשיפור יכולת הקליטה של הקולטנים ובכך מוריד את רמת ה FSH הגבוה.
חיזוק האיברים האחראים על תפקוד השחלות – ע”פ הרפואה הסינית, ישנה אינטראקציה בין האיברים בגוף. האיברים מזינים ומבקרים האחד את השני. בדיקור סיני אני מחזק בנוסף לשחלות גם את האיברים האחראים על תפקוד השחלה, כי פעמים רבות עיקר הקושי הוא לא בשחלות ( ש”ג ) אלה באיבר האחראי עליהם ( קצין המשמרת ), ובכך, מצליחים להוריד את רמת ה FSH  הגבוה .
איכות הביצית –  ישנם מספר גורמים המשפיעים וקובעים את איכות הביצית :
* גנטיקה –  היא פרמטר המשפיע על איכות הביצית, אך, היא פרמטר נתון ואין לנו אפשרות להשפיע עליו.
גיל האישה – גיל הביציות הוא כגיל האישה + 20 שבועות לערך, משום שהביציות נוצרות כשהאישה עצמה הייתה עוברית בשבוע העשרים להריון. וככל שהזמן חולף הביציות “מזדקנות” והופכות פחות ופחות פוריות וזה נתון שאין לנו אפשרות להשפיע עליו.
* אורח חיים – כמו כל תא בגוף האדם גם הביציות מושפעות מאורח החיים של האישה שכולל הרגלי תזונה, עישון, אלכוהול, מנוחה, פעילות גופנית וסטרס נפשי ופיזי כאחד.
גדילה והבשלה של הביצית בזקיק בשחלה – איכות הביציות מושפעת במידה מסוימת מהשלב של גדילה והבשלת הזקיק המתרחש בכל מחזור בין תחילת הוסת ועד לביוץ או שאיבת הביציות בטיפולי IVF .
בדיקור הסיני אני משפעל את השחלות, מעודד זרימת דם ואנרגיה אליהן ובכך משפר את תהליך הגדילה וההבשלה של הזקיקים ומכאן משפר את איכות הביצית.
* לסיכום – כפי שהסברתי לעיל,   ניתן בעזרת דיקור סיני להוריד בזמן קצר, את הרמות הגבוהות של ה FSH  , לרמות תקינות, ולשפר את איכות הביצית.

כתב ע”י יוסי פתאל Dipl. Ac. מומחה לפוריות ברפואה הסינית , מרצה וחוקר בתחום ואחראי התחום במרפאת עלמא .

פייסבוק של יוסי : https://www.facebook.com/yossi.fatal.acupuncture
התקשרו עכשיו ליוסי: 052-2242023

אולי פספסת משהו:
שתפו אותנו ברשתות -

נשמח לחזור אליכן בהקדם האפשרי

הזינו פרטים מלאים

ממש עלו לאחרונה...

Baby4u

מאמרים באותו נושא -

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לחזור אליכן בהקדם האפשרי

פצח צ'אט
1
צריך עזרה?💬
היי 👋
איך אפשר לעזור?