יוסי פתאל – דיקור סיני

התמחויות:

מומחה ברפואה הסינית בפוריות נשים , פוריות גברים וגינקולוגיה מזה כ 20 שנה.
משלב טיפול בדיקור סיני לתמיכה בהפרייה חוץ גופית IVF והזרעות IUI .
בעיות השתרשות של העובר, הפלות חוזרות, מחזור לא סדיר, כאבי מחזור , ציסטות בשחלות ןבשדיים, שחלות פוליציסטיות PCO – ,  חוסר איזון הורמונלי , אנדומטריוזיס.
כמו כן, יוסי פתאל פיתח טכניקה ייחודית לשיפור התגובה השחלתית ובכך להורדת רמה גבוה של  הורמון ה – FSH  בזמן קצר.
כל הנושאים שהוזכרו להלן יכולים להיות גורמים לבעיות פוריות וזאת ההתמחות של יוסי פתאל.
מחקרים הראו ששילוב של טיפול בדיקור סיני יחד עם הפרייה חוץ גופית IVF או הזרעה IUI , משפר משמעותית את סיכויי הצלחת הטיפול.

בנוסף ניתן וחשוב להמשיך את הטיפול במהלך ההריון וכן לטפל בבעיות המתעוררות במהלכו, כגון:
בחילות,  הקאות בהריון , דימום בתחילת או במהלך ההריון , סוכרת הריונית, רעלת הריון , IUGR – התפתחות לא מספקת של העובר , מנח עכוז – היפוך עובר , הכנה ללידה , זרוז לידה .
ניתן לטפל ביולדת לאחר הלידה כדי לחזקה וע”פ הצורך הגברת ייצור חלב אם.

יוסי פתאל הוא בוגר הקולג’ הישראלי לרפואה טבעית ומוסמך לטיפול ברפואה סינית הן בדיקור סיני ובצמחי מרפא סינים  מזה כ 20 שנה.
התמחה בפוריות וגינקולוגיה אצל פרופ  Wu Yuning בסין.
שימש כמומחה לפוריות וגינקולוגיה בקליניקת המומחים של מכללת מדיסין.
מרצה בכיר ברפואה סינית בתחום הפוריות והגינקולוגיה.
נבחר ושרת כשלוש קדנציות כחבר ועד באגודה הישראלית לרפואה סינית.
חוקר ומפתח שיטות חדשות בתחום הפוריות.
יוסי פתאל פיתח  טכניקה יחודית לטיפולי פוריות המשלבת דיקור סיני וצמחי מרפא.

 

שילוב טיפולי פוריות עם רפואה סינית

“יד ביד כל הדרך אל הילד”
לאחרונה פונות יותר ויותר נשים לרפואה הסינית לטיפול באי פריון.

מחקרים חדשים מעידים ששילוב בין טיפול הורמונלי קונבנציונלי לבין טיפול ברפואה הסינית, מכפיל את הסיכוי להריון. טובים השניים מן האחד.
מחקר שנערך כבר ב 2002 באוניברסיטת “הולם”  שבגרמניה ההראה תוצאות כאלו, וכן מחקר שנערך באוניברסיטת קורנל הראה תוצאות דומות
בשנים האחרונות ניכרת עליה בבעיות פריון המסווגות על פי הרפואה המערבית כ- ב.מ.פ (בלי ממצא פתולוגי) ז”א שלא ניתן לזהות את הסיבות לחוסר פוריות אך עדיין האישה לא מצליחה להרות, או שמתרחשות הפלות חוזרות, במיוחד בשליש הראשון להריון.הסיבות לכך רבות וקשורות לאורח החיים המתוח והתובעני ולתזונה בחברה המערבית, וכן לשימוש לאורך זמן בגלולות למניעת הריון הגורמות לחסר דם.  בנוסף, בתקופתנו נשים במערב מנסות להרות בגיל מבוגר יותר, גיל בו רמת הפוריות יורדת, וכשההריון לא מתרחש מיידית, מתחיל מחול שדים (לחץ עצמי וסביבתי) הפוגע ביכולת הקליטה ברחם ומכאן קצרה הדרך לקבלת טיפול הורמונלי..

הרפואה המערבית מתבססת על מדידה כמותית של חומרים ואילו הרפואה הסינית  מודדת גם תהליכים של השתנות אנרגטית. דבר זה מאפשר למטפל לראות את האדם כמכלול של גוף ונפש יחד ולתת את הדעת בטיפול לשניהם גם יחד..

למרות הבדלי הגישות, המטפל ברפואה הסינית לוקח בחשבון את האנרגטיקה  של ההורמונים הניתנים בטיפולי פריון ותגובת הגוף אליהן. כך, המטפל מכוון את הטיפול שהשפעת ההורמונים נילקחת בחשבון ומנוצלת בצורה טובה יותר כך שהיא משפרת את סיכויי הקליטה וההשתרשות של העובר..
האישה ברפואה הסינית נתפסת כמערכת ייחודית, כך ששתי נשים המגיעות עם אותה אבחנה מערבית עשויות לקבל אבחנות סיניות שונות.

האבחון נעשה ע”י בדיקת דופק, לשון, בטן, מעקב חום, הווסת, אופי המחזור החודשי וצורת התנהלותו.
הווסת מכונה בסינית “טל השמיים” ונחשבת לתקופה של היטהרות. הרחם מכונה “ארמון הילד” וקשורה באופן ישיר לצ’י–אנרגיה ודם.
המחזור החודשי מחולק ליין ויאנג. 14 הימים הראשונים של המחזור, מתחילת הווסת ועד לביוץ, שייכים ליין ( הנתפס ברפואה הסינית כחומר). 14 הימים מהביוץ ועד לווסת הבאה שייכים ליאנג ( הנתפס ברפואה הסינית כאנרגיה ).

 

אופן הטיפול בדיקור סיני ומטרתו

רצוי כמובן להתחיל את הטיפול בדיקור סיני עוד במחזור הקודם למחזור בו תתבצע ההפרייה. הטיפול הראשון במחזור, בו מתוכננת ההפרייה, לרוב נעשה ביום השני של הווסת ממש לפני תחילת לקיחת ההורמונים ומטרתו לפתוח את ערוצי ההזנה – דם ואנרגיה – אל המערכת הגניטלית שכוללת רחם, שחלות וחצוצרות וכן לגרות את השחלות לתגובה טובה יותר להורמונים ובכך להתפתחות תקינה ושווה של הזקיקים. כמו כן לעודד התפתחות רירית רחם טובה – סדירה, תלת שכבתית ובעובי מספיק –  לקליטה והשתרשות של העוברים המוחזרים, טריים או מוקפאים.
בד”כ אין צורך להתערב בשלב לקיחת ההורמונים ועד לשאיבה למעט מקרים בהם הרירית לא גדלה מספיק או שהזקיקים לא מתפתחים באופן שווה.
הטיפול הבסיסי השני נעשה בין שאיבת הביציות להחזרת העוברים לרחם, כאשר רצוי שיתבצע קרוב יותר לזמן החזרה. מטרת טיפול זה היא להמשיך לשמור פתוחים את ערוצי ההזנה לרחם, לנקז נוזלים שהצטברו וגורמים לנפיחות בבטן ומפריעים לקליטת העובר ובעצם להכין את רירית הרחם, לאחר טראומת השאיבה, לקליטת העוברים המוחזרים.
הטיפול הבסיסי השלישי הוא בסמוך להחזרת העוברים ומטרתו לעודד את השתרשות העוברים והרגעת האישה הנצאת במצב רגשי לא קל בגלל כל התהליך שעברה וכמות ההורמונים שלקחה. מצבה הרגשי של האישה משמעותי ביותר להצלחת הקליטה וההשתרשות של העובר ברחם.

 

לינק לאתר החדש : https://poriyut.org.il/

קישורים:

דיקור סיני בהריון, אי פריון, הפריה חוץ גופית, הפלות חוזרותלצוות הרופאים


מומחה ברפואה הסינית   Dipl.c.m בפוריות נשים, פוריות גברים, גניקולוגיה וגיל המעבר.
בוגר הקולג’ הישראלי לרפואה טבעית ומוסמך לטיפול ברפואה סינית בדיקור סיני ובצמחי מרפא סינים. חבר ועד באגודה הישראלית לרפואה סינית.