היסטרוסקופיה

היסטרוסקופיה הינה בדיקה בה מחדירים סיב אופטי דרך צוואר הרחם לתוך חלל הרחם, וכך אפשר להסתכל ישירות לתוך חלל הרחם ולקבל את המידע המדויק ביותר על מצבו.

צילום רחם מבוצע על ידי הזרקת נוזל שקוף שמכיל יוד (“חומר ניגוד”) דרך צוואר הרחם ובדיקה בעזרת שיקוף תחת קרני רנטגן של מעבר הנוזל בחלל הרחם ובחצוצרות.

 

במרפאתנו עורכים את הבדיקה 4 מהמומחים הטובים בארץ, באמצעות המכשור החדיש ביותר. פרופ’ דניאל זיידמן, ד”ר ג’רום בואזיז מומחה בניתוחים לפרוסקופיים, צילומי רחם והיסטרוסקופיה אבחנתית וניתוחית. ד”ר דניאל טוגנדרייך, מומחה לצילומי רחם וצנתור חצוצרות. וד”ר זיו צפריר, מומחה באבחון אנדומטריוזיס והיסטרוסקופיה אבחנתית וניתוחית.

טלפון לפניה ולקביעת תור/ ייעוץ- 03-6093633

 

מה ההבדל בין היסטרוסקופיה וצילום רחם?

היתרון הגדול של צילום הרחם על פני ההיסטרוסקופיה, הוא שניתן להעריך את מצב החצוצרות והימצאות הידבקויות סביבן באגן. שתי הבדיקות כרוכות באי נעימות קלה, לא מצריכות בד”כ הרדמה וכרוכות בשיעור נמוך מאד של סיבוכים.

מתי מבצעים את הבדיקות?

את הבדיקות הללו להערכת חלל הרחם יש לבצע בימים שמיד לאחר שהסתיים הדמם הוסתי. במועד זה כבר אין דימום שיכול להפריע לביצוע הבדיקה והרירית עדיין דקיקה, כך שהדגמת החלל ברורה יותר. בכל מקרה לאחר הוסת ולפני ביצוע הבדיקה יש להקפיד להימנע מקיום יחסי מין לא מוגנים (כדי למנוע את הסכנה שהצילום או ההיסטרוסקופיה יבוצעו בעת שאת בהריון).

פרופ’ זיידמן, ד״ר ג׳רום בואזיזד”ר דניאל טוגנדרייך וד״ר זיו צפריר מבצעים הליך היסטרוסקופיה אבחנתית ו/ או צילום רחם (בהרדמה או ללא הרדמה) בבית חולים אסותא עתידים, ברמת החייל, בתל אביב. למבוטחות “מכבי מגן זהב” היסטרוסקופיה בהשתתפות עצמית בלבד.

צילום רחם


שעות פעילות המרפאה:

ימים א׳-ה׳
החל משעות הצהריים ועד הערב

ניתן להשאיר הודעות במענה הקולי בטלפונים הבאים:

03-6911179,  03-6093633

ונחזור אליכם בהקדם

פקס
077-470-2996
או אימייל: [email protected]

כתובת המרפאה:

בניין בית המומחים
רחוב הברזל 9 א׳, קומה 5, קליניקה 17-18
תל אביב

חניה:
ניתן לחנות בחניון ״אחוזת החוף״ הסמוך לבניין, כניסה לחניון מרחוב הנחושת