אקו לב עובר

אקו לב עובר היא בדיקת אולטרסאונד, טרום לידה, המתבצעת החל משבוע 18 להריון, ההדמיה מבוצעת על מנת להעריך את מבנה הלב של התינוק שטרם נולד.

 

אצלנו בעלמא, המורכבת מרופאים מומחים בתחומם, ד״ר אסא שגיא מבצע את בדיקת האקו לב עובר. ד”ר שגיא הוא מומחה בקרדיולוגית ילדים ואקו לב עובר, ומומחה בצנתור, אבחון וטיפול במומי לב מולדים.

טלפון לפניה ולקביעת תור/ ייעוץ- 03-6093633

 

מהי בדיקת אקו לב עובר?

הבדיקה בשונה מהסקירה הגניקולוגית המתמקדת בקיומם של “4 חדרי לב ומוצא כלי הדם הגדולים”, היא בדיקה מקיפה ומפורטת יותר הכוללת: אפיון קצב הלב, הפרעות קצב, גודל חללי הלב, מבנה שסתומי הלב, כלי הדם העורקיים היוצאים מן הלב, פיצולם וכלי הדם הוורידיים המנקזים ללב. כל זאת על מנת לבחון את מבנה הלב ממספר זוויות ונקודות מבט שונות לאבחון המדוייק ביותר.

 

הבדיקה מיועדת להורים שנולדו עם מומי לב מולדים או שיש להם ילדים עם מומי לב מולדים. במצב זה הסיכון מוגדר כגבוה יותר, עד פי 4, להמצאות מום לב מולד בעובר.

כמו כן, קיימת אינדיקציה לביצוע הבדיקה בהריון בסיכון גבוה, במצבים אימהיים כגון סוכרת סוג 1, הפרעות אוטואימוניות, חשיפה אימהית לתרופות מסוימות, מצבים גנטיים, או היסטוריה משפחתית של מום בלב.
תנאי העובר שמצדיקים בדיקה זו הינם: לב לא תקין בסקירה גניקולוגית, הפרעות קצב לב, הידרופס בעובר, קריוטיפ לא תקין, פגמים של קו האמצע ועוד כמה חריגות.

 

במרפאתנו ד״ר אסא שגיא מבצע את בדיקת האקו לב עובר. ד”ר שגיא הוא מומחה בקרדיולוגיית ילדים ואקו לב עובר, ומומחה בצנתור, אבחון וטיפול במומי לב מולדים.

 

אופן ביצוע הבדיקה

זוהי בדיקת אולטרסאונד רגילה אשר מתבצעת בגישה בטנית. לא ידוע על כל סיכון לאם או לעובר.

אקו לב עובר


שעות פעילות המרפאה:

ימים א׳-ה׳
החל משעות הצהריים ועד הערב

ניתן להשאיר הודעות במענה הקולי בטלפונים הבאים:

03-6911179,  03-6093633

ונחזור אליכם בהקדם

פקס
077-470-2996
או אימייל: [email protected]

כתובת המרפאה:

בניין בית המומחים
רחוב הברזל 9 א׳, קומה 5, קליניקה 17-18
תל אביב

חניה:
ניתן לחנות בחניון ״אחוזת החוף״ הסמוך לבניין, כניסה לחניון מרחוב הנחושת