אקו לב עובר

בחורה הריונית מקבלת טיפול אקו לב לעובר

אקו לב עובר היא בדיקת אולטרסאונד, טרום לידה, המתבצעת החל משבוע 18 להריון, ההדמיה מבוצעת על מנת להעריך את מבנה הלב של התינוק שטרם נולד.

מהי בדיקת אקו לב עובר?

הבדיקה בשונה מהסקירה הגניקולוגית המתמקדת בקיומם של “4 חדרי לב ומוצא כלי הדם הגדולים”, היא בדיקה מקיפה ומפורטת יותר הכוללת: אפיון קצב הלב, הפרעות קצב, גודל חללי הלב, מבנה שסתומי הלב, כלי הדם העורקיים היוצאים מן הלב, פיצולם וכלי הדם הוורידיים המנקזים ללב. כל זאת על מנת לבחון את מבנה הלב ממספר זוויות ונקודות מבט שונות לאבחון המדוייק ביותר.

הבדיקה מיועדת להורים שנולדו עם מומי לב מולדים או שיש להם ילדים עם מומי לב מולדים. במצב זה הסיכון מוגדר כגבוה יותר, עד פי 4, להמצאות מום לב מולד בעובר.

כמו כן, קיימת אינדיקציה לביצוע הבדיקה בהריון בסיכון גבוה, במצבים אימהיים כגון סוכרת סוג 1, הפרעות אוטואימוניות, חשיפה אימהית לתרופות מסוימות, מצבים גנטיים, או היסטוריה משפחתית של מום בלב.
תנאי העובר שמצדיקים בדיקה זו הינם: לב לא תקין בסקירה גניקולוגית, הפרעות קצב לב, הידרופס בעובר, קריוטיפ לא תקין, פגמים של קו האמצע ועוד כמה חריגות.

אופן ביצוע הבדיקה

זוהי בדיקת אולטרסאונד רגילה אשר מתבצעת בגישה בטנית. לא ידוע על כל סיכון לאם או לעובר.

טלפון לפניה ולקביעת תור/ ייעוץ- 03-6093633

אולי פספסת משהו:
שתפו אותנו ברשתות -

נשמח לחזור אליכן בהקדם האפשרי

הזינו פרטים מלאים

ממש עלו לאחרונה...

Baby4u

מאמרים באותו נושא -

בחורה הריונית אוחזת את הבטן
הפריה חוץ גופית IVF

הפריה חוץ גופית – IVF

מתי צריך טיפולי הפריה? איך מתבצע התהליך? האם אצלי זה יצליח? הפריה חוץ גופית היא אחת מהטיפולים השכיחים ביות בקרב זוגות עם בעיות פוריות. התהליך

קראו עוד >>
בחורה מחזיקה כלי לתרומת ביציות
הפריה חוץ גופית IVF

תרומת ביצית

לאחר בירור אי פריון, בו עולה כי האישה אינה יכולה להתעבר מביציותיה וללדת ילדים, יש אפשרות להתחיל תהליך תרומת ביציות בו האישה מקבלת ביציות מאישה

קראו עוד >>
איור של זוג הורים מסתכלים על ביצית וזרעונים
הפריה חוץ גופית IVF

הזרעות (IUI)

לאחר בירור אי פריון, אם עולה כי הבעיות אינן חמורות , הזרעה תוך רחמית היא המענה והטיפול הנכון והמתאים לכם. בתהליך זה תאי זרע מוזרקים

קראו עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לחזור אליכן בהקדם האפשרי

פצח צ'אט
1
צריך עזרה?💬
היי 👋
איך אפשר לעזור?