היסטרוסקופיה וצילום רחם

מה ההבדל בין היסטרוסקופיה וצילום רחם?

היסטרוסקופיה הינה בדיקה בה מחדירים סיב אופטי דרך צוואר הרחם לתוך חלל הרחם. הבדיקה מאפשרת להסתכל ישירות לתוך חלל הרחם ומספקת את המידע המדויק ביותר על מצבו. צילום רחם מבוצע על ידי הזרקת נוזל שקוף שמכיל יוד (“חומר ניגוד”) דרך צוואר הרחם ובדיקה בעזרת שיקוף תחת קרני רנטגן של מעבר הנוזל בחלל הרחם ובחצוצרות. היתרון הגדול של צילום הרחם על פני ההיסטרוסקופיה, הוא שניתן להעריך את מצב החצוצרות והימצאות הידבקויות סביבן באגן. שתי הבדיקות כרוכות באי נעימות קלה, לא מצריכות בד”כ הרדמה וכרוכות בשיעור נמוך מאד של סיבוכים.

את הבדיקות הללו להערכת חלל הרחם יש לבצע בימים שמיד לאחר שהסתיים הדמם הוסתי. במועד זה כבר אין דימום שיכול להפריע לביצוע הבדיקה והרירית עדיין דקיקה, כך שהדגמת החלל ברורה יותר. בכל מקרה לאחר הוסת ולפני ביצוע הבדיקה יש להקפיד להימנע מקיום יחסי מין לא מוגנים (כדי למנוע את הסכנה שהצילום או ההיסטרוסקופיה יבוצעו בעת שאת בהריון).

פרופ’ זיידמן, ד״ר ג׳רום בואזיז וד”ר דניאל טוגנדרייך, מבצעים היסטרוסקופיה אבחנתית וצילום רחם (בהרדמה או ללא הרדמה) בבית חולים אסותא עתידים, ברמת החייל, בתל אביב. למבוטחות “מכבי מגן זהב” היסטרוסקופיה בהשתתפות עצמית בלבד.

צילום רחם


שעות פעילות המרפאה:

ימים א׳-ה׳
החל משעות הצהריים ועד הערב

ניתן להשאיר הודעות במענה הקולי בטלפונים הבאים:

03-6911179,  03-6093633

ונחזור אליכם בהקדם

פקס
03-7111478
או אימייל: pseidman@012.net.il

כתובת המרפאה:

בניין בית המומחים
רחוב הברזל 9 א׳, קומה 5, קליניקה 17-18
תל אביב

חניה:
ניתן לחנות בחניון ״אחוזת החוף״ הסמוך לבניין, כניסה לחניון מרחוב הנחושת