אקו לב עובר

מהי בדיקת אקו לב עובר?

אקו לב עובר היא בדיקת אולטרסאונד, טרום לידה, המתבצעת החל משבוע 18 להריון.

ההדמיה מבוצעת על מנת להעריך את מבנה הלב של התינוק שטרם נולד. הבדיקה בשונה מהסקירה הגניקולוגית המתמקדת בקיומם של “4 חדרי לב ומוצא כלי הדם הגדולים”, היא בדיקה מקיפה ומפורטת יותר הכוללת: אפיון קצב הלב, הפרעות קצב, גודל חללי הלב, מבנה שסתומי הלב, כלי הדם העורקיים היוצאים מן הלב, פיצולם וכלי הדם הוורידיים המנקזים ללב. כל זאת על מנת לבחון את מבנה הלב ממספר זוויות ונקודות מבט שונות לאבחון המדוייק ביותר.

 

הבדיקה מיועדת להורים שנולדו עם מומי לב מולדים או שיש להם ילדים עם מומי לב מולדים. במצב זה הסיכון מוגדר כגבוה יותר, עד פי 4, להמצאות מום לב מולד בעובר.

כמו כן, קיימת אינדיקציה לביצוע הבדיקה בהריון בסיכון גבוה, במצבים אימהיים כגון סוכרת סוג 1, הפרעות אוטואימוניות, חשיפה אימהית לתרופות מסוימות, מצבים גנטיים, או היסטוריה משפחתית של מום בלב.
תנאי העובר שמצדיקים בדיקה זו הינם: לב לא תקין בסקירה גניקולוגית, הפרעות קצב לב, הידרופס בעובר, קריוטיפ לא תקין, פגמים של קו האמצע ועוד כמה חריגות.

 

במרפאתנו ד״ר אסא שגיא מבצע את בדיקת האקו לב עובר. ד”ר שגיא הוא מומחה בקרדיולוגיית ילדים ואקו לב עובר, ומומחה בצנתור, אבחון וטיפול במומי לב מולדים.

 

אופן ביצוע הבדיקה

זוהי בדיקת אולטרסאונד רגילה אשר מתבצעת בגישה בטנית. לא ידוע על כל סיכון לאם או לעובר.

אקו לב עובר


שעות פעילות המרפאה:

ימים א׳-ה׳
החל משעות הצהריים ועד הערב

ניתן להשאיר הודעות במענה הקולי בטלפונים הבאים:

03-6911179,  03-6093633

ונחזור אליכם בהקדם

פקס
03-7111478
או אימייל: pseidman@012.net.il

כתובת המרפאה:

בניין בית המומחים
רחוב הברזל 9 א׳, קומה 5, קליניקה 17-18
תל אביב

חניה:
ניתן לחנות בחניון ״אחוזת החוף״ הסמוך לבניין, כניסה לחניון מרחוב הנחושת